TEMEL YALIN ARAÇLARI EĞİTİMİ

Yalın Felsefesi doğrultusunda süreç verimliliklerinin arttırılması, sürecin hızlandırılması ve israf kaynaklarının kurutulması hedeflenmektedir. İşin özünde YALIN Tekniklerini uygulayarak proseslerinizde hızlı iyileştirmeler yaparak süreçlerdeki iş sonuçlarına dair ortalamaları iyileştirebilirsiniz. Yalın araçlarının uygulanmasında ve çözüme ulaşılmasında süreç uzmanlarının tecrübeleri önemli bir başarı unsuru olduğu için, proseslerde çalışan uzman kişilerle uygulamaların yapılması gereklidir. Yalın ile belirli seviyede iyileştirilen proseslerdeki, değişkenliklerin azaltılması ve optimizasyonlar için daha çok Altı Sigma tekniklerine ihtiyaç duyulacaktır.

Eğitim kapsamında katılımcıların tüm temel Yalın teknikleri hakkında bilgi sahibi olmaları sağlanacaktır. Eğitimlere katılan kişilerin eğitim sonrasında uygulama yapacak bilgiye sahip olmaları beklenmektedir. Fakat sağlıklı ve sistematik bir uygulama için düzgün işleyen ve yönetilen bir proje yayılım planı ile birlikte uygulamaların yönetilmesi tarafımızdan önerilmektedir.

 

Eğitimin Süresi
3 Gün
Katılımcı Profili
Proses Uzmanları, Üretim Mühendisleri, Orta Kademe Yöneticiler, Kalite Mühendisleri, Kalite Planlama Çalışanları, Mavi Yakalı Teknikerler...
Eğitimin Konusu
3 Gün sürecek Temel Yalın Teknikleri Eğitiminde Yalın Felsefesi ve Yalın Metrikleri, Yedi İsraf, Katma Değer Analizi, Değer Akış Haritaları, Beş S, Set Up Azaltma (Smed), Kaizen …. Konularında eğitim verilecektir. Eğitime katılan kişiler bu alanda daha ileri seviyede eğitim alabilmek için İleri Seviye Yaslın Teknikleri Eğitimine katılım sağlayabilirler.
Neden Bu Eğitim?
Yalın Altı Sigma metodolojisi ile Altı Sigma istatistiksel araçlarının ve Yalın Üretim Teknikleri'nin entegrasyonu sağlanarak, katma değeri yüksek iş sonuçlarına ulaşmak mümkün olabilmektedir. Bu program kapsamında geleneksel yaklaşımlardan farklı olarak Yalın ve Altı Sigma uygulamalarının ne şekilde entegre edilebildiğini görmek, son derece güzel bir çalıştayla uygulamasını yapmak mümkündür. Yalın Üretim Teknikleri veya Yalın Altı Sigma ile ilgilenen kişilerin bu programa katılımları önerilmektedir.