FMEA - HATA TÜRÜ ETKİ ANALİZİ EĞİTİMİ

Üretim ve tasarım süreçlerinde var olan değişkenlikler hataların ve kalitesizliklerin ana nedenidir. Proseslerdeki bazı önemli girdilerin belirlenmesi ve girdilerdeki değişkenliklere bağlı olarak oluşan hataların ürün üzerindeki olan etkilerinin incelenmesi gereklidir. Ürün kalitesini güvenceye almak amacı ile uygulanan HTEA ile, üretim süreçlerinde oluşabilecek hatalar üzerine konsantrasyon sağlayarak, çalışma ekibinizle birlikte hata önlemeye dönük iyileştirme çalışmalarını yürütebilirsiniz.

Eğitimde ayrıca, HTEA çalışmalarının kurumsal uygulamalarını yapabilmek için XFMEA yazılımı incelenecektir.

 

Eğitimin Süresi
2 Gün
Katılımcı Profili
Tasarım Mühendisleri, Kalite Mühendisleri, Araştırma Geliştirme ile Uğraşan Çalışanlar, Orta Düzey Teknik Yöneticiler...
Eğitimin Konusu
Eğitimde hem üretim hem de tasarım için Hata Türü Etki Analizi eğitimi, uygulamalı senaryolar üzerinde yapılan çalıştaylarla yürütülecektir.
Neden Bu Eğitim?
Üretim süreçlerinde uygulanan kalite iyileştirme araçlarından biri olan HTEA, uygulayan kişilerin proseslerine sistematik bir yaklaşımla konsantre olmalarını ve bir ekip çalışması ile katma değeri yüksek iş sonuçlarına ulaşmalarını sağlayabilmektedir. SPAC danışmanlarının uygulama tecrübeleri ve ODTÜ Endüstri Mühendisliği öğretim üyeleri ile birlikte yürütülen geliştirme çalışmalarının bir ürünü olan bu eğitim ile, HTEA farklı bir tarzda sunulabilmektedir. Ayrıca HTEA uygulamalarını mükemmel düzeyde uygulamak isteyen kişi ve kuruluşlar için, bu işe özel olarak geliştirilen Reliasoft firmasının XFMEA yazılımının sağladığı avantajlar da vurgulanacaktır.