ALTI SİGMA VİZYONU

Yazarlar: Akın POLAT (KK), Birol CÖMERT (UKK), Tümer ARITÜRK (UKK)

Altı Sigma uygulayan şirketler ve karlılıkları hakkında çok şey duymuş olabilirsiniz. Fakat, Bu bilgiler, sizin de Altı Sigma uygulamalarınızdan kazançlı çıkacağınızı hiçbir şekilde garanti edemez. Gerekli ön hazırlıklar yapılmaksızın, Altı Sigma jargonunun rüzgarı ile başlayacak olursanız, başarısızlık ihtimalinizin çok yüksek olduğunu bilmelisiniz.

Altı Sigma doğru uygulanması durumunda, çok büyük avantajlar sağlayacağı herkes tarafından kasbul edilmektedir. Fakat sorun 'Doğru Uygulama' tanımının tam olarak anlaşılamamasıdır.

İşte bu kitap, Altı Sigma uygulamasına başlamadan önce, kuruluşların dikkat etmesi gereken temel noktaları ele alarak, 'Doğru Uygulama' tanımını keşfetmenizde size yardımcı olabilmek amacıyla yazılmıştır. Kitap içeriğinde, Üst Yönetimin devredilmez sorumlulukları, yayılım tasarım ve planlamasının nasıl yapılabileceği, kritik başarı faktörleri... gibi konular hakkında tecrübe ve araştırmalara dayalı öneriler bulacaksınız.

Elbette ki bu önerilerin tamamı size uygun olmayacaktır. Fakat şuna inanıyoruz ki, bu öneriler ve görüşler, Altı Sigma uygulamalarındaki başarı şansını artırabilecek, zenginliğe sahiptir. S.P.A.C. Altı Sigma Danışmanlık firmasının 45 Türk firmasındaki Altı Sigma uygulamaları sonucu elde ettiği deneyimlerini kaleme aldığı bu kitapta;

konularında bilgi sahibi olabilirsiniz.