S.P.A.C. Danışmanlık 2005 yılından bu yana ReliaSoft Türkiye distribütörü ve satıcısıdır.

 

Güvenilirlik, bir sistem ya da bileşenin belirlenen şartlar altında ve belirli bir zaman diliminde, istenilen işlevleri yerine getirebilme kabiliyeti olarak tanımlanmaktadır.

Günümüzde, imkanlar ve düzenlemeler dahilinde güvenilirlik, yaptığımız tüm işlemler, tasarımlar, ürünler ve hizmetler için "dilediğimiz" bir kavramdan ziyade "hesapladığımız" ve "öngörebildiğimiz" bir veri haline gelmiştir. Bu durum, varlıklarımızı bu veri ile yönlendirip, tüm paydaşlarımıza ve yaşadığımız dünyaya doğru şekilde değer katmamızı sağlayan yöntemleri ve araçları kullanmamızı elzem hale getirmektedir. ReliaSoft bu doğrultuda her türlü ihtiyaca ve farklı sürece göre seçenekler sunarak bu amaca ulaşmayı son derece kolay ve etkili hale getirmektedir.

Güvenilirlik, bitmiş bir ürün ya da sistemden çok daha önce, tasarım aşamasında dikkate alınması gereken bir kavramdır. Bunun ötesinde, bu tasarımların bir araya gelerek oluşturduğu yeni bir sistem için güvenilirlik verileri değişebilir. ReliaSoft tasarım aşamasından kurulu sistemlerin analizine kadar pek çok adımda güvenilirliği sağlamak için araçlar ve çözümler sunmaktadır.

Weibull++ Güvenilirlik Ömür Verisi Analizi
ALTA Hızlandırılmış Ömür Testi Analizi
BlockSim RBD (Reliability Block Diagram – Güvenilirlik Blok Diyagramı) ve Hata Ağaçları
DOE++ Deney Tasarımı ve Analizi
RGA Güvenilirlik Büyüme Analizi
RENO Olasılıksal Olay ve Risk Analizi
Lambda Predict Standartlar Temelinde Güvenilirlik Tahmini
Xfmea FMEA (Failure Mode and Effects Analysis – Hata Türü ve Etkileri Analizi) ve İlgili Analizler
MPC MSG-3 Bakım Programı Oluşturma (Havacılık)
RCM++ Güvenilirlik Merkezli Bakım
RBI Risk Temelli Denetim
XFRACAS İnternet Tabanlı FRACAS

Daha fazlası için reliasoft.com