Yalın 6 Sigma

Yalın 6 Sigma DMAIC grafiği
Yalın 6 Sigma ile Fark yaratırsınız

Yalın 6 Sigma, bir şirketin faaliyetlerini hatasız ve verimli yürütmesini sağlamak, “süreç yönetimi” kavramını en üst düzeye çıkarmak için dünyada en kabul gören yöntemlerden biridir. Özellikle veri bazlı optimizasyon çalışmalarının vazgeçilmez yöntemi Yalın Altı Sigma ile yıllardır devam eden problemleri ve verimsizlikleri yok etmenizi sağlıyoruz.

S.P.A.C. Danışmanlık Türkiye’nin ilk Yalın Altı Sigma danışmanlık firması olarak 2000 yılında kurulmuştur. 20 yılı aşan sıra dışı ve çok yönlü deneyimlere sahip S.P.A.C., konusunda en iyi uygulamayı sağlayacak iş ortağınız olarak sizleri beklemektedir.

Yalın 6 Sigma

Genel Uygulama Planı

Yalın Altı Sigma Uygulamalarını 3 ana başlık altında toplamak mümkündür. Her bir uygulama kapsamı ve niteliği müşterinin proseslerine ve önceliklerine göre özel olarak tasarlanmalıdır. Bu başlıklar;

Altyapı Çalışmaları

İhtiyaçlarınız ve kaynaklarınıza göre şekillenecek bu aşamada sürdürülebilir ve başarısı garanti edilmiş uygulamalara başlamak için gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlıyor, aynı zamanda bu uygulamalardan elde edilecek finansal kazancı ortaya koyuyoruz.

Proje Uygulamaları

Altyapı çalışmaları ile üst yönetimin adanmışlığı, katılımı, desteği sağlandıktan sonra projelerinizi ve proje yürütücüsü ekiplerinizi sizlerle belirliyor, eğitimleri aktarıyor ve projelerin başarısını garanti altına almak için gerekli planlama ve koordinasyon çalışmalarını titizlikle yürütüyoruz, sonuçları şirketiniz için öğrenilmiş kalıcı derslere dönüştürerek belgeliyoruz.

Sürdürülebilirlik

Başarıya ulaşan projeler ve tüm organizasyonunuzda oluşan motivasyondan güç alarak doğru yayılım stratejisini belirliyor, yeni dalga projeleri devreye alınmasıyla sürdürülebilirlikten sorumlu olacak sistemi kurmanızı sağlıyoruz. Yeni fırsatların belirlenmesi ve stratejik gelişim konusunda sizlerle yürümeye devam ediyoruz.

Kara Kuşak Programı

Yalın 6 Sigma’nın tüm araçlarını en etkin şekilde kullanabilecek, uygulamalar ile sahada sonuç alarak şirketin karşılaşabileceği her türlü problemi tespit etmek ve çözmek için iyileştirme projelerine öncülük edecek uzmanlar yetiştiriyoruz. Buna paralel proje çalışmalarını destekleyerek eğitimden elde edilen bilgilerin kalıcı ve sürdürülebilir iş sonuçlarına dönüşmesini, bu sonuçların finansal gücünüzü ve çalışan motivasyonunuzu artırmasını sağlıyoruz.

Yeşil Kuşak Programı

Uzmanların Yalın 6 Sigma’nın başlıca araçlarını süreçlerinde uygulayarak öğrenmelerini ve ekiplerine liderlik etmelerini sağlıyoruz. Buna paralel proje çalışmalarını destekleyerek eğitimden elde edilen bilgilerin kalıcı ve sürdürülebilir iş sonuçlarına dönüşmesini, bu sonuçların finansal gücünüzü ve çalışan motivasyonunuzu artırmasını sağlıyoruz.

Sarı-Beyaz Kuşak Programı

Yalın 6 Sigma’nın şirketinizdeki başarısı ve yayılımını sağlamak için temel araçlarla her seviyeden uzmanın temel seviyedeki problemlerin çözümünde başarıya ulaşmasını sağlıyoruz. Buna paralel proje çalışmalarını destekleyerek eğitimden elde edilen bilgilerin kalıcı ve sürdürülebilir iş sonuçlarına dönüşmesini, bu sonuçların finansal gücünüzü ve çalışan motivasyonunuzu artırmasını sağlıyoruz.

Deney Tasarımı (DoE)

Şirketinizin süreçlerinde çıktıları istenen seviyede doğru ve kesin olarak ortaya çıkarmasını sağlayacak, maksimum bilgiyi minimum kaynakla elde edebileceğiniz en etkili deneylerin tasarlanması için yöntemleri aktarıyor, süreç optimizasyonu yeteneğinizi artırıyoruz.

İstatistiksel Proses Kontrol (İPK)​

İstatistiğin güçlü araçları ile süreçlerinizdeki değişkenliği izlerken hataların oluşmadan yakalanmasını sağlayan araçlarla kontrol yeteneğinizi ileri seviyeye taşıyor, kalitesizlik maliyetlerini azaltmanızı sağlıyoruz.

DFSS

Ürünlerin ve süreçlerin tasarımını Yalın 6 Sigma felsefesiyle baştan sona, adım adım mükemmelliğe ulaştıracak yöntemleri sunuyoruz. Yeni devreye alınacak ürün ya da süreçlerinizin müşteri isteklerini her aşamada kusursuz sağlayacak şekilde yapılanması için tüm adımları sizinle birlikte yönetiyoruz.